همه چیز درباره‌ی هنر!

همه چیز درباره‌ی هنر یک کلاس ویژه است برای علاقه‌مندان به تاریخ هنر، فلسفه‌ی هنر و جامعه‌شناسی هنر! پیش‌تر این کلاس را با عنوان جامعه‌شناسی هنر برگزار کردیم و هم اکنون بصورت آف‌لاین در دسترس است.

در این ۸ جلسه مروری اجمالی داریم بر آرای فلاسفه‌ از دوران باستان تا قرن ۲۰ و بعد سیر این نظریات را روی مهم‌ترین آثار تاریخ هنر بررسی می‌کنیم و سپس با جامعه‌شناسان هنر هم‌راه می‌شویم و از عینک نقادانه و جسورانه‌ی ایشان تاریخ هنر و تاریخ فلسفه‌ی هنر را به پرسش می‌کشیم. نگاه انتقادی ما در این کلاس حتی گریبان خود جامعه‌شناسان را هم خواهد گرفت!

اگر حال و حوصله‌ی خواندن تاریخ هنر و تاریخ فلسفه را ندارید، این کلاس کمک می‌کند تا حدودی با مباحث آشنا شوید. اما نقطه قوت این کلاس بررسی جامعه‌شناسی هنر است، موضوعی کاملا معاصر ولیکن مغفول!

جامعه‌شناسی هنر بر خلاف فلسفه‌ی هنر، مقوله‌ای کاملا جدید در دنیای غرب است با عمری کمتر از ۱۰۰ سال! از این رو آن را می‌توان معاصرترین و جدیدترین رویکرد به هنر دانست.

منابع ما در این کلاس: تاریخ فلسفه‌ی ساهاکیان/ جامعه‌شناسی هنر از علی رامین/ نظریات فلسفی و جامعه‌شناختی در هنر از علی رامین/ جامعه‌شناسی هنر ترجمه‌ی جمال محمدی/ تاریخ هنر معاصر از آن‌ککلن/ تاریخ هنر از ساندرو بکولا

– فرمت کلاس: آف‌لاین
– بیان: محمد‌حسن فروزان‌فر
– تعداد جلسات: ۸ جلسه‌ي ۲ ساعته
– بستر برگزاری: گروه تلگرام کلاس
– پیش‌نیاز: اندکی علاقه و بسی دغدغه!

– دسترسی به کلاس بلافاصله بعد از ثبت‌نام
– این کلاس دیگر تکرار نمی‌شود!
– پشتی‌بانی همیشگی توسط مدرس
– هزینه (داخل ایران): ۱.۹۹۹ هزارتومان
– هزینه (خارج از ایران): ۷۵ دلار